Temel Başlangıç

Haber Modülü

Haber Kullanım Kılavuzu

HABER MODÜLÜ KULLANIM KILAVUZU

 

Haber modülünün kullanımı oldukça kolaydır ve teknik bilgi gerektirmez. Hiç bir ayarlama yapmadan, hemen haber ekleyerek standart ayarlarla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Haber modülünün görünümünü kendi tercihinize göre de belirleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 

1. Haber modülünü açınız:

Yönetim paneline giriş yapınız. Sol menüdeki “Modüller” bölümünden “Haberler” başlığına tıklayınız.


2. Haber görünüm şeklini belirleyiniz:

Web sitenizde haber modülünün nasıl görüneceğini belirlemek için “Haber modülü ayarlarını yapmak istiyorum.” seçeneğine tıklayınız.


Açılan sayfadan “Anasayfa Haber Görünüm Şekli” ve “Haber Sayfası Görünüm Şekli” olarak istediğiniz seçeneği işaretleyip “Kaydet” butonuna tıklayınız.


3. Haber kategorilerini belirleyiniz:
 

Sol menüdeki “Modüller” bölümünden “Haberler” başlığına tıklayınız. Açılan sayfadaki “Haber kategorilerini düzenlemek istiyorum.” seçeneğine tıklayınız.


Açılan sayfadan yeni “Yeni Kategori Ekle”ye tıklayarak aşağıdaki gibi haber kategorileri oluşturunuz. Daha sonra eklediğiniz kategorilerden birini “Varsayılan Kategori” olarak belirleyebilirsiniz.

Varsayılan kategori; Sitenize haber eklerken herhangi bir kategori seçmezseniz, bu haber “varsayılan kategori” olarak seçtiğiniz kategoriye kaydedilir.4. Yeni haber ekleyiniz:

“Modüller” bölümünden “Haberler” başlığına tıklayınız. Açılan sayfadaki “Yeni Haber Ekle” seçeneğine tıklayınız.Açılan sayfadaki alanları doldurup kaydet butonuna tıkladığınızda, haber sitenizde yayınlanacaktır.ÖNERİ
Farklı ebatta resimler kullanılması, haber modülünün kötü görünmesine neden olacaktır. Web sitenizde haber modülünün düzgün görüntülenmesi için kullandığınız resimlerin aynı ebatta olmasına özen gösteriniz. Örneğin genişlik: 640 px, yükseklik:360 px uygundur. Aynı makine veya akıllı telefon ile çekilmiş yatay dikdörtgen fotoğraflarda herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yoktur. Sistem uygun boyuta getirecektir.