Temel Başlangıç

Sık Sorulan Sorular

Web sitemi nasıl kuracağım ve yayınlayacağım?

Satın alma işleminizin ardından web siteniz online olarak yayınlanır ve yönetim paneli bilgileriniz tarafınıza mail olarak gönderilir.

Sizin yapmanız gereken tek şey sitenize, kolay yönetim panelinden resim ve yazı eklemektir.

Satın alma işleminden sonra sitem ne zaman yayınlanır?

Kredi kartı ile yapılan alımlarda web siteleri online olarak anında yayınlanmaktadır. DNS güncelleme işlemlerinden dolayı bazan sitenin yayına girmesi 10-15 dakikayı bulabilmektedir.

Havale ile yapılan ödemelerin ardından ise iletişim sayfamızda yer alan ödeme bildirim formunu doldurulması gerekmektedir. Formun doldurulmasının ardından tarafımızdan hesabımız kontrol edilmekte ve kısa süre içinde (genellikle yarım saat içinde) web siteleri yayınlanmaktadır.

Satın aldığım web paketi neleri kapsayacak?

Satın aldığınız paketin içerisinde 1 yıllık isim hakkı (domain), 1 yıllık barındırma hizmeti (hosting) email adresleri (talep etmeniz durumunda) ve aldığınız pakete özgü içerik yönetim özellikleri vardır. Bu konuda ayrıntılı bilgiye, almak istediğiniz ürünün http://www.isimnette.com.tr/ adresindeki linkinden erişebilirsiniz.

Ödeyeceğimiz ücret yıllık mı?

Sitemizde yer alan fiyatlar yıllıktır. Bir yıl boyunca başka hiç bir ücret ödemeniz gerekmeden siteniz yayınlanır.

Web sitem arama motorlarında çıkacak mı?

Sistemimizde yer alan web siteleri google'da ve diğer arama motorlarında kendiliğinden çıkmaktadır. Web sitenizin google arama sonuçlarında çıkması yaklaşık 10-15 gün sürer. Sitenizin google yer alması için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Siteniz içeriğini otomatik olarak tarayan google botlar zaman içinde sitenizi arama sonuçlarına dahil eder.

Daha üst sıralarda çıkmak için;

- Başka sitelerden sizin sitenize link verilmesini sağlamalısınız (En önemli kriter budur.)

- Sitenizin içeriğinin ilgili olduğunuz konularda zengin metinlerden oluşmasını sağlamalısınız.

- Ayrıca ana sayfanızda bağlantılı metinlere yer vermelisiniz.

- Site içeriğinizi güncel tutmalısınız (Zaman zaman değişiklik yapmalısınız).

Mail hesabımı nasıl alacağım?

Mail hesaplarınızı, site yönetim panelinden "Mail ve Şifre İşlemleri" bölümünden oluşturabilirsiniz.

Zaten bir domainim var. Domainimi hazır web paketi ile kullanabilirmiyim?

Sitemizden herhangi bir paket aldıktan sonra var olan domaininizi sunucularımıza yönlendirmeniz (DNS yönlendirmesi yapmanız) gerekmektedir. Bu işlemi kendiniz yapamıyorsanız domaini satın aldığınız firmadan yardım istemeniz gerekmektedir.

Yönlendirmede kullanacağınız DNS adreslerimiz:

ns1.sitenizolsun.com

ns2.sitenizolsun.com adreslerini kullanınız.

Domaini olan müşterilerimize domain indirimi uygulanmaktadır.

Siteme video ekleyebilir miyim?

Web sayfalarımıza vimeo, mynet eksenim, googlevideo, izlesene, youtube ve diğer video paylaşım sitelerine sunucularına eklediğiniz videolarınızı embed kodları ile web sitenize ekleyebilirsiniz. Bu konuda bir sınırlama yoktur. Ancak sisteme doğrudan video dosyası yüklenemez. Bunun nedeni aşırı alan ve trafik kullanımıdır. Ayrıca sitenizin yavaş görüntülenmesine sebep olabilmesidir.

Aylık trafik nedir? Sağladığınız aylık trafik sitem için yeterli mi?

Aylık trafik kısaca, bir ay boyunca ziyaretçilerin sitenizde görüntülediğe resim, yazı, animasyon vb'nin toplam boyutudur. Ne kadar aylık trafik kullanıldığı yönetim paneli giriş sayfasında görünmektedir.

Sağladığımız aylık trafik kullaıcılarımıza yeterli olmaktadır. Trafik artışı talebinde bulunan müşterimiz yok denecek kadar azdır.

Hosting nedir? Sağladığınız hostin yeterli olur mu?

Hosting kısaca, sitenize eklediğiniz resim, yazı ve diğer eklentiler için ayrılmış olan sunucumuzdaki disk alanıdır. Size sağlayacağımız hosting web siteniz için yeterli olacaktır. Örneğin 200 mb disk alanına sistemimiz sayesinde yaklaşık 3500 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz. Yüklemeye çalıştığınız 2 mb'lik fotoğrafın dosya boyutu, sitenize yüklediğinizde sistem tarafından 40 kb'ye düşürülmektedir (yaklaşık 45 kat). Bu özellik sayesinde hem hostinginiz ve trafiğiniz aşırı kullanılmamakta hem de sitenizdeki sayfalar hızlı görüntülenebilmektedir.

Aylık trafik ve hostingimi arttırabilirmiyim?

Evet her ikisini de arttırabilirsiniz. Bu işlemler için bizimle irtibata geçiniz.

Mail adresi için Outlook ayarlarını nasıl yaparım ?

Outlook ayarlarını görmek için tıklayınız.